تولید ویدیو آموزشی

در صورتی که به دنبال تولید ساخت فیلم تبلیغاتی یا ویدیوهای آموزشی برای توسعه کسب و کار اینترنتی‌ خود می‎باشید، قبل از شروع کار باید به برخی از سوالات مهمی که قدرت زیادی در ایجاد انگیزش خرید در مخاطب دارد، پاسخ دهید. نکات ارائه شده در این مقاله ساخت تیزر تبلیغاتی از کتاب وندی کلر “راهنمای جامع خلق پلتفرم” برگرفته است که می‌توانید آن را در سایت های اینترنتی بیابید.

– آیا ساخت تیزر تبلیغاتی برای پخش در کانال محصولات تجاری در آپارات، شبکه‌های اجتماعی یا وب سایت شخصی به منظور جذب مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

– آیا هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی ارایه آن به عنوان فریمیوم (امتیاز رایگان) برای جذب مشتری یا امتیاز ویژه (پریمیوم) برای تشویق افراد به خرید محصولات استفاده می کنید؟

– آیا از این ویدئوها برای آموزش دهی به سایرین نسبت به ارتقای بهره وری نسبت به خدمات- محصولاتتان استفاده می کنید؟

– آیا به دنبال ایجاد سایت های تصویری می باشید ؟

– آیا از ویدئوها به عنوان مقدمه ای برای معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان جدید استفاده می کنید؟

– آیا ویدئوی تولید شده یک پیام خوش آمدگویی نسبت به روش دسترسی به اطلاعات بوده و در میان آن فرصت ارتباطات تجاری موثر را برای دیگران فراهم می کنید؟

– آیا تصمیم به دریافت مبلغی برای نمایش آن به مشتریان خود را دارید؟ (مانند یک سایت آموزش مجازی)

ساخت فیلم تبلیغاتی و ویدئوی آموزشی

ساخت فیلم تبلیغاتی و ویدئوی آموزشی

پس از مشخص نمودن هدف غایی از تولید پیام ویدئویی، تولید آن کمابیش ساده خواهد بود. برای موفقیت در تیزر تبلیغاتی در حال تولید به نکات زیر دقت فرمایید:

۱- تصمیم گیری در رابطه با تصویربرداری

نسبت به روش تصویربرداری تیزر تصمیم گیری کنید، حتی می توان این فیلم ها را در تلفن همراه تهیه و یا از مونوپاد ارزان قیمتی استفاده کرده تا تلفن همراه را در فاصله ای از بدن خود تنظیم کنید، یکی از امکانات این مونوپادها اضافه کردن دکمه شروع- توقف بوده که تهیه ویدئو را آسان تر می نماید، یکی از مشتریان صرفا با تلفن همراه تلفن همراه خود به تهیه چندین فیلم طی هفته پرداخته و تصاویر سلفی خود را به آن ها ضمیمه کرده، در صورتی که قادر به تهیه فیلم با دوربین تلفن همراه خود باشید از شر چندین مرحله دیگر خلاص می شوید

۲-  تجهیزات (دوربین، نورپردازی)

در صورتی که در پی تولید تعداد زیادی از ویدئوها بوده و کیفیت برای شما دارای اهمیت می باشد، یک دوربین تصویربرداری مناسب تهیه کنید، در کنار آن یک میکروفون یقه ای نیز تهیه کرده که از سیم ۲۵ فوتی و سه پایه برخوردار باشد. همچنین تهیه فریم نورپردازی سه گانه نیز ضروری بوده، این سیستم ها که در قیمت های مختلفی در دسترس بوده تحت عنوان جعبه نرم نام گذاری شده و با پوششی همراه بوده که سرپوشی برای پروژکتور ها به شمار رفته، این کار باعث به بهبود میدان دید شده و تنظیم شدت درخشش مورد نیاز از سیستم نورپردازی را آسان می نماید.آموزش های آنلاین مناسبی نسبت به روش تنظیم نور و پس زمینه وجود داشته، برخی از شناخته شده ترین ویدئوها در اینترنت را مرور کرده و با روش های مختلف نورپردازی و روش تنظیم لنز دوربین آشنا شوید (روش حرکت دوربین، در بیشتر حالت ها ثابت باقی مانده)، پس از گزینش مکان بهینه تجهیزات نورپردازی ، نتیجه گیری خود را روی کاغذ مکتوب کرده تا در مراحل بعدی از حجم تکرارها کم شود.

در صورتی که از کیت نورپردازی استفاده نمی کنید، تصویربرداری را در روز و نزدیک یک پنجره انجام دهید. دوربین را بین خود و پنجره قرار داده تا ضمن درخشندگی کافی در صورت شما، روشنایی تصویر بیش از حد نباشد ، نباید بیش از حد پُر رنگ یا کم رنگ بنظر برسد، لذا نور دوربین را به خوبی تنظیم کنید. مخاطبان برای قضاوت راجع به شما مستقیما به چشمان شما خیره می شوند ، هرچقدر مخاطبان راحت تر به اشارات ریز شما دسترسی داشته باشند ، حسن نیت و توانایی های شما بیشتر برای آن ها به اثبات می رسد.

۳- محل تصویربرداری

راجع به محل تصویربرداری تصمیم گیری کنید، داخل، خارج ، در استودیوی رسمی یا اجاره ای؟ در کنار محل های نمادین؟ پس زمینه قابل مشاهده توسط مخاطبان را مورد توجه قرار دهید؟ آیا این تصاویر از جذابیت و عدم اختلال کافی برخوردار بوده؟ بهتر است مستقیما به دیوار تکیه نداده یا اشیای انعکاس دهنده نور را کنار خود قرار ندهید (برای مثال آثار هنری)، هرچند این درخشندگی توسط شما قابل دریافت نبوده اما بی شک در دوربین ثبت شده خصوصا در حالت استفاده از نورپردازی مصنوعی، تصویر برداری در خارج از ساختمان با زوزه های سگ، صدای هواپیماها، خودروها، آژیرها ، کودکان و مکالمات پس زمینه ای افراد دشوار بوده چرا که باعث به حواس پرتی شده ، مگر در حالتی که اشاره به محیط خارج یکی از ویژگی های برندتان باشد ، تصویربرداری در داخل ساختمان با کنترل کافی بر عوامل محیطی قابل ترجیح می باشد.

۴- چه بپوشیم؟

راجع به قدرتگذاری مد نظر گمانه زنی کنید، قانون کلی این است که هرگز لباس های راه راه یا چهارخانه ریز نپوشید چرا که آن ها به شکل مبهم تصویر برداری شده ، همچنین از لباس های قرمز یا نارنجی (چرا که با اضافه کردن افکت ها بیش از حد جلوه گر شده) یا نور بیش از حد در چشم یا روی لب ها اجتناب ورزید.لباس انتخابی پیام فوری را انتقال داده، افراد با رنگ پوست روشن می بایست لباس های تیره بر تن کرده ، خصوصا در نواحی پیرامون صورت و در هنگام تصویر برداری در پس زمینه ای روشن، آبی همواره رنگی مناسب تلقی شده، اضافه کردن رنگ های روشن مناسب بوده  ، همچون یک سیاست مدار با کراوات قرمز، افراد با پوست تیره تر باید از گریم برای برجسته سازی و جذب توجه استفاده نمایند، رنگ ها در سیستم های رایانه ای ، لپ تاب ها، تلفن همراه های هوشمند و سایر دستگاه ها به حالت های مختلفی نمایش داده می شوند.

۵- روش تولید محتوا

آیا شما یک سخنران بالقوه بوده که پس از مشاهده نکات یا موضوع مطالب بی اختیار به ارائه مطالب می پردازید؟ یا نیازمند پیش نویس و سیستم پشتیبان می باشید؟ مولف در گروه نخست قرار گرفته ، لذا تیتر مهم ترین مطالب را روی وایت برد بزرگی نوشته و کمی بالاتر از سه پایه دوربین قرار داده، تصویر بردار نیز خواهان قرار گیری چشم شما روی این نقطه بوده، همچنین می توان از نمودارها با پس زمینه های ثابت و اضافه کردن نکات سخنرانی به دیوار پشت دوربین استفاده نمود. می توانید یک سیستم پشتیبان را اجاره کرده (هزینه بالا) یا لپ تاب یا آی پد خود را بدین منظور مورد استفاده قرار دهید، برنامه ها و نرم افزارهای زیادی برای تحقق این ویژگی وجود داشته، فارغ از اهمیت جزئیات بکار رفته در این نکات، صفحات فلیپ چارتی ، وایت برد، در هنگام خواندن متون چشم خود را چندان حرکت ندهید

۶- شمارش معکوس برای تصویربرداری

قبل از شروع تصویربرداری داخل آینه نگاه کرده، فرض کنید در پی شرکت در مهم ترین ملاقات کاری طول عمر خود می باشید، آیا از وضعیت خود بدون تعارف راضی هستید؟ اندکی گریم مشکلات ظاهری ، سستی شما را بر طرف کرده، آیا چشمان شما سرحال به نظر رسیده؟ نفسی عمیق کشیده و خنده بی حد و حصر را تمرین کنید

۷- تنظیمات دوربین

میکروفون را وصل کرده، روی دکمه ثبت کلیک کنید، در محل تصویر برداری قرار گرفته، محل قرارگیری روی زمین علامت گذاری شده ، چند لحظه را تصویربرداری کرده سپس آن را بازپخش کرده و از تنظیمات بهینه پس زمینه و روش بیان مطلب اطمینان حاصل کنید، ویدیوی آزمایشی ذخیره شده را حذف کرده تا فضای حافظه آزاد شود.

۸- آماده شدن برای ثبت فیلم

دوباره میکروفون را روشن کرده و در مکان مناسب قرار گرفته، حداقل یک نفس عمیق کشیده، لبخند بزنید و به آرامی تا ۵ بشمارید، دقیقا به دوربین یا اندکی به بالای آن نگاه کرده، شروع به صحبت کنید. در صورتی که فراموش کرده اید ، دوباره به آن نقطه برگشته و مکالمه را تکرار کنید، به یاد داشته باشید که قبل از تکرار شمارش معکوس داشته و لبخند بزنید، در این حالت ادیت کردن ویدئو بسیار آسان تر خواهد بود

۹- اشاره به امکانات ویژگی ها

به یاد داشته باشید که در پایان ویدئو به برخی ویژگی های خدمات- محصولات خود اشاره کنید، ممکن است جمله “به وبسایت ما بروید تا نکات بیشتری را مشاهده کنید یا نسخه رایگان کتاب را با کلیک در این قسمت دریافت کنید یا اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره زیر” مورد استفاده قرار گیرد.

 

۱۰- بهینه سازی شرایط و بهره برداری از ویدئو

حال می توانید ویدئو را به رایانه یا دیسک سخت منتقل کنید، پس از این مرحله می توانید ویدئو را در نرم افزارهای مختلف ادیت کنید.

حال فایل را روی یک سرور عمومی مانند آپارات یا اینستاگرام آپلود کرده تا افراد به آن دسترسی داشته باشند، همچنین می توان لینک داخلی را در اینترنت آپلود نمود. ابزارهای مد نظر شامل یک وب سایت وردپرسی یا صفحات پیش رو ثبت وبسایت بوده که خود به روش دسترسی مشتریان به محتوی بستگی خواهد داشت. بدین ترتیب می توان براحتی به تولید محتوای تصویری پرداخت، حال می توان ویدئوهای تولیدی را با هدف مد نظر هماهنگ کرد.

 

منتظر آموزش های بعدی ما باشید…

“موفق و پیروز باشید”

www. MahandMedia .ir

1 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.