موشن گرافیک (motion graphics) یا گرافیک متحرک چیست؟

متن زیر ترجمه یک سایت خارجی است که هنوز کمی نیاز به ورایش دارد. اگر قسمت هایی از متن نا مفهوم بود از شما پوزش می خواهیم. به زودی ویرایش کامل آن در سایت قرار می گیرد.

به برخی از فیلم های جذابی که در گذشته دیده اید فکر کنید. در مورد آنها چه چیزی می دانید؟
آنها چیزی شبیه به ما هستند. آنها فقط یک جزء نیستند. هر قسمت ویدیو، از داستان گرفته تا گرافیک و… کاملا و دقیقا با هم هماهنگ هستند. آنها یکدیگر را تکمیل می کنند و در کنار هم قرار می گیرند تا یک چیز خاص را ایجاد کنند.
موشن گرافیک

یک نمونه تصویر موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک همان انیمیشن است، اما متن به عنوان یک جزء اصلی و اساسی، موشن گرافیک است.
از زمانی که موشن گرافیک به صحنه وارد شده است، بحث اساسی در مورد تفاوت بین آن و انیمیشن وجود دارد. اعتبار باز کردن روانشناسی هیچکاک یک مثال اولیه از موشن گرافیک است که از ادغام صدا، حرکت و یک طراحی گرافیک فوق العاده با هم ترکیب شده است.

آغاز توالی عنوان برای روان شناسی آلفرد هیچکاک

موشن گرافیک یک راه برای برقراری ارتباط با بیننده است و عمق داستان را اضافه کنید. همراه با موسیقی و کپی موثر، می توانند ما را به یک پیام بفرستند. ما از آنها برای ایجاد آگهی ها، توالی های عنوان برای فیلم ها استفاده می کنیم [توضیح دهنده] (به سادگی، گرافیک حرکت انیمیشن است، با متن به عنوان یک جزء مهم.) فیلم ها و برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات. بسیاری از قالب های ما از گرافیک حرکت برای کمک به پیغام شما استفاده می کنند.

مثالهای Motion Graphics
بیایید نگاهی به برخی از نمونه های موشن گرافیک در عمل داشته باشیم.
موشن گرافیک

نمونه موشن گرافیک

نام تجاری
کانال پخش La Effe به دنبال تجدید نام تجاری خود، چیزی است که آنها را جدا از دیگر کانال SKY. طراحی جدید توسط Nerdo Creative Studio، یک سبک از مجلات هنری با کیفیت بالا از تاریخ طراحی گرافیک با تاکید قوی بر تایپوگرافی است. ما فکر می کنیم عادلانه است که بگوییم هر روز چیزی شبیه به این را در تلویزیون می بینید.
ترتیب عنوان تلویزیون
عنوان اصلی برای کارآگاه واقعی HBO نمونه ای عالی از تصاویری است که به خوبی درک شده اند و با تایپوگرافی محروم مخلوط شده اند. مناظر بی نظیر منجر به زندگی درونی شخصیت ها می شود و داستان را نشان می دهد – یک باتلاق سمی از افراد آسیب دیده. در مصاحبه ای در The Art of Title، مدیر خلاق Patrick Clair، داستان داستان را به فرایند طراحی اهمیت داد و گفت: “داستان همیشه بنیادین بخش فرایند طراحی ما است.”
گفتن یک داستان
این قطعه دوست داشتنی به دلیل کمبود متن تقریبا به عنوان گرافیک حرکتی واجد شرایط نیست، اما انیمیشن دومین صدای ضبط شده را پخش می کند و واقعا تنها برای حمایت از داستان وجود دارد. بدین ترتیب، تعریف دیگری از گرافیک حرکت میتواند تصاویری را برای روایتها در حال حرکت باشد.
نماز با زبان کودکانه

موشن گرافیک

ایجاد آگاهی
این فیلم آگاهی ترکیبی از موشن گرافیک با یک آهنگ پس زمینه و یک صدای اضافی برای اشتراک یک پیام قدرتمند است.
همه چیز در مورد داستان است. برای به اشتراک گذاشتن چیزهایی که مهم است، نیازی به رنگ و طرح های فانتزی وجود ندارد. گاهی ساده ترین طرح ها می توانند یک داستان را به صورت مستقیم تر نشان دهند، در حالی که یکپارچگی داستان را حفظ می کند.
شما می توانید موشن گرافیک ساده خود را در آگاهی خود، فیلم های انگیزشی و توضیح دهنده استفاده کنید. یک داستان قدرتمند را بسازید و برای حمایت از انیمیشن استفاده کنید.
توضیح یک مفهوم
حرکت گرافیک عالی است برای ایجاد یک ویدیو توضیح قدرتمند. ITFT با استفاده از موشن گرافیک برای نشان دادن نقاط خود و نشان دادن blockchain در عمل. این یک روش موثر برای حمایت از یک مفهوم است زیرا می تواند به بیننده کمک کند تا آن را به گونه ای نمایش دهد که یک ارائه نباشد.
دفعه بعد که یک ویدیو توضیحی ایجاد می کنید، می توانید از موشن گرافیک برای پشتیبانی از یک نقطه استفاده کنید یا برای کمک به بیننده اطلاعاتی را که به طور متفاوتی به اشتراک می گذارید مشاهده کنید.
گفتن یک داستان
ویدیوی “گرافیک جهانی حرکت زیبا” ثابت می کند که شما می توانید از موشن گرافیک برای ایجاد کل ویدیو موسیقی استفاده کنید! خود گرافیک داستان جداگانه ای را می نویسد که به ترتیب آهنگ های دیگر موسیقی را تکمیل می کند.
این یک مفهوم جالب است که زمینه های مختلف موشن گرافیک را می توان در آن استفاده کرد. شما می توانید از آنها برای ایجاد یک آگهی یا حتی یک فیلم کوتاه استفاده کنید.
سیستم Lavit
ویدیوهای محصولات، می توانند یک راه عالی برای ارائه محصولات شما به مشتریان و افزایش فروش باشند. موشن گرافیک می تواند به شما در ایجاد فیلم های سرگرم کننده، سرگرم کننده و جذاب، ارزان تر از انیمیشن کامل بپردازد، و چیزی کمی متفاوت با جدول ارائه می دهد.
قالب گرافیکی حرکت
ما طرفداران زیادی از موشن گرافیک هستیم. شما می توانید لیست کامل قالب های رایگان خود را در اینجا ببینید، اما امروز، ما می خواهیم برخی از موارد مورد علاقه ما را به اشتراک بگذاریم.
موفق و پیروز باشید.